tdk_18_atasozu_ve_deyimler_sozlugu_h790
Türk Dil Kurumu deyimler sözlüğü dilimize girmiş pek çok deyimin anlamını bulmamıza yardımcı olmaktadır. İnternette Türk Dil Kurumu’nun sayfasına girildiği zaman ara butonuna yazılan deyimlerin anlamı kısa sürede öğrenilebilir. Deyimlerin anlamını öğrenmek için kullanacağınız bu sistem sadesinde dilimizde kullandığımız deyimlerin anlamlarını öğrenerek günlük hayatta kullanabilme sıklığını arttırabiliriz.
Türk Dil Kurumu deyimler sözlüğü bize kullanmadığımız deyimlerin anlamlarını öğrenmemize yardım etmektedir. Böylece deyimler ve anlamlarını sık kullanmamıza yardımcı olmaktadır. Deyimler sözlüğünden fayda sağlayacak şekilde yararlanmak için internetten yararlanabilirsiniz. İnternetten yararlanırken Google arama motoru size yardımcı olacaktır. Deyimler sözlüğü sayfasına yönlendirilmenizi sağlayacak olan internet sitelerinden faydalanmak için hala bekliyor musunuz?
Deyimler sözlüğü aracılığı ile farklı anlamlara gelebilecek cümleler ve farklı sözcük biçimlerinden faydalanabilirsiniz. Deyimlerin farklı anlamlara gelebileceğini düşünerek değişik internet sitelerinden de yararlanabilirsiniz. Deyimlerle ilgili kuracağınız cümle yapılarında yer alan anlam farklılıklarını giderebilmek için deyimler sözlüğünden yararlanma yolunda ilerleme kaydedebilirsiniz. Siz de deyimlerle ilgili cümle kurabilmek için sözlükten yararlanmak için ne bekliyorsunuz?

Aşağıdaki linkten Türk Dil Kurumu Deyimler Sözlüğü Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Dil Kurumu Deyimler Sözlüğü Sorgulama

Bir önceki yazımız olan Bakanlıklar Sorgulama başlıklı makalemizde Bakanlıklar sorgulama, Bakanlıklarda sorgulama yapmak ve Tüm bakanlık sorgulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.
Google Aramaları:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>