4926
Hayatımızın her alanına giren internet sayesinde işlerimizi kolaylıkla halletmekteyiz. Devlet ile olan resmi işlerimiz devlet dairelerine gitmeden internet sayesinde halledebilmekteyiz. Bu işlerden bir tanesi de Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme ve Sorgulamadır.
Araç sahipleri ocak ve temmuz aylarında iki defa olmak üzere Motorlu taşıt vergisi öderler. Bunları vergi dairelerine gidip ödeyebilecekleri gibi internet sitesinden de ödeyebilirler. Sahip oldukları araçların ne kadar vergi borcu olduğunu öğrenmek için MTV sorgulaması yapabilirler. Böylelikle vergi dairesine gittiklerinde yanlarında ne kadar para bulundurmaları gerektiğini bilmiş olurlar.
MTV vergi sorgulama işlemlerinde gelir idaresi başkanlığına ait resmi siteye girdikten sonra burada karşınıza çıkacak olan kutulara gerekli bilgileri girmeniz gerekir. Bu bilgileri girdikten sonra aracınızın hangi dönemlere ait ne kadar vergi borcu olduğunu görebilirsiniz. Eğer kredi kartı kullanıyorsanız MTV sorgulama işleminde çıkan borcunuzu kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

MTV sorgulama ekranında doldurmanız gereken bilgiler vardır. Sizden istenen bu bilgiler aracınızın plakası, bu plakanın özel olup olmadığı, araç ruhsat sahibinin kimlik numarası veya vergi numarası ve aracın tescil tarihidir. Bu bilgileri doldurduktan sonra MTV sorgula işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Aşağıdaki linkten Mtv sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mtv Sorgulama
Google Aramaları:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>