ehliyet-yenileme1
İnsanlar bazı durumlarda ehliyet GBT’si kullanmaya ihtiyaç duyarlar. Yol belgesi mi almak istiyorsunuz? Öncelikle ehliyet GBT’sini temin etmeniz gerekmektedir. Bu işlemi oturduğunuz yerden gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? E- devlet sistemi bu konuda size yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken internette e- devlet web sitesini ziyaret etmek olmalıdır. E-devlet’e giriş yaparak ehliyet GBT sorgulama işlemini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.
Ehliyet Gbt sorgulama sayesinde ehliyetiniz üzerinde uygulanan işlemlerle ilgili bilgi sahibi olabilme olanağınız bulunmaktadır. Eğer aldığınız trafik cezası varsa onu bu sistem sayesinde görebilirsiniz. Trafik ceza puanınız ya da trafik ile ilgili gördüğünüz diğer işlem bilgilerini de bu sorgulama sayfası aracılığı ile edinebilirsiniz.
Ehliyet GBT sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek amacı ile e- devlet sayfasından yararlanırken sahip olmanız gereken şifreyi almayı da unutmamanız gerekmektedir. E-devlet şifresi postane aracılığı ile size temin edilmektedir. Şifrenizi aldıktan sonra internette turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Oradan e- devlet e girerek kişisel bilgileriniz kısmından ehliyet GBT sorgulaması hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten Ehliyet Gbt Sorgulamaişlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ehliyet Gbt Sorgulama
Google Aramaları:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>